MINIĆ POZVAO KANTONALNE VLASTI DA SANKCIONIŠU ODGOVORNE ZA SKRNAVLJENJE PRAVOSLAVNOG KRSTA U TRAVNIKU

Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić najoštrije je osudio skrnavljenje pravoslavnog krsta i groblja u Travniku, te pozvao vlasti Srednjobosanskog kantona da sankcionišu odgovorne.
“Posebno je teško što se to događa u mjestu gdje Srba, pravoslavaca, ima na nivou statističke greške. Pozivam vlasti Srednjobosanskog kantona da sankcionišu odgovorne za pucnjavu koja se dogodila”, objavio je Minić na društvenoj mreži “Iks”.

Prema podacima Odbora za zaštitu prava Srba u Federaciji BiH, u travničkom naselju Zaselje ispaljeno je više desetina projektila iz vatrenog oružja na pravoslavni krst i u pravcu nekadašnjeg pravoslavnog groblja.

Krst je postavio Srbin koji je protjeran iz Travnika i sada živi u Australiji.

SRNA

NAJČITANIJE