Petak, 26. Aprila 2024.
5.8 C

„OLIMPIK“ IZBACIO MLADE „RUDARE“ IZ KUPA

Sarajevski „Olimpik“ slavio je rezultatom 2:0 protiv „Rudar Prijedora“ u meču četvrtfinala Omladinskog kupa Bosne i Hercegovine. Gosti su do prvog gola došli u 14. minutu, golom Bakira DŽevlana, dok je drugi pogodak postigao Zinedin Mašić u 52. minutu susreta.

Bilo ovo jedno od najlošijih izdanja juniorske selekcije „Rudara“ otkako igraju Prmijer ligu, tako da je ekipa izgledala neprepoznatljivo na terenu, kažu iz prijedorskog kluba. Istini za volju, ni „Olimpik“ nije pokazao značajnije bolju igru. Po svemu sudeći, duga zimska pauza ostavila je traga na oba tima.

Nastup u Kupu BiH je završen, ali uskoro se nastavlja Premijer liga. Za početak proljetnog dijela sezone „krajiški derbi“. FK „Rudar“ će ići na gostovanje banjalučkom „Borcu“.