U Moto klubu “Otpisani” odlučili su da i ove godine organizuju vaskršnju tucijadu za štićenike Doma za lica sa invalidietom. Štićenici su se obradovali, kako kažu, svojim drugarima, a i TV ekipama koje su ih snimale. “Mnogo znači što ste došli jer bez vas ne bi ni bilo ovoga. Meni je drago što ste vi ovdje, a i što su naši radnici ovdje i direktor”, kaže štićenik Petar Akrap.
U Moto klubu “Otpisani” ističu da im je najveća vaskršnja nagrada bio aplauz štićenika Doma kada su dolazili. “Ovo je već drugi put da u toku našeg postojanja dolazimo u Dom da podijelimo jaja i da napravimo turnir sa štićenicima. Vaskrs je najradosniji pravoslavni praznik, a da bi doprinijeli toj radosti mi smo se odlučili da posjetimo Dom u Čirkin Polju i da organizujemo jednu malu tucijadu sa štićenicima. Njihovi predstavnici su pobijedili i lijepo je bilo gledati tu radost”, istakao je Slavko Vrućinić, predsjednik Kluba.
Na veliki hrišćanski praznik uz štićenike su bili i radnici Doma za lica sa invaliditetom. I oni su zahvalni bajkerima na posjeti i poklonima. “Ovom prilikom moram da se zahvalim našim prijateljima iz Moto kluba “Otpisani” koji su izdvojii svoje vrijeme da dođu da zajedno sa nama proslave naš najveći hrišćanski praznik Vaskrs, da daruju svoje vrijeme, da daruju svoju dobrotu i pažnju i da štićenici vide da nisu sami, da pored naših radnika koji svakodnevno brinu o njima, i ljudi iz lokalne zajednice takođe misle na njih”, rekao je Nioola Vujasinović, direktor Doma.
Pored vaskršnjih jaja i paretaka, bajkeri su štićenicima Doma za lica sa invaliditetom poklonili i majice sa natpisom Kluba.


Zoran Sovilj

OPASNI “TIK-TOK” IZAZOV PRISUTAN I KOD NAS

Policijska uprava Banjaluka raspolaže informacijama da je opasni takozvani “supermen izazov”, koji promoviše društvena mreža “Tik-Tok”, a u kojem dvoje djece bacaju treće dijete u vazduh i pri tome se snimaju, prisutan i na području banjalučke regije.
Radi prevencije neželjenih posljedica, iz Policijske uprave apeluju da roditelji/staratelji obrate pažnju na aktivnosti svoje djece na internetu i sa njima razgovaraju o potencijalnim opasnostima na društvenim mrežama.

Policijskoj upravi Banjaluka prijavljeno je da je jedno maloljetno lice zadobilo teške tjelesne povrede upravo prilikom izvođenja ovog “Tik-Tok” izazova, ali srećom nije životno ugroženo.

Iz Policijske uprave skreću pažnju upravo roditeljima da, shodno poslovnoj politici ove platforme, korisnici mreže “Tik-Tok” ne mogu biti osobe mlađe od 13 godina.

“Nažalost, podaci govore da navedenu aplikaciju masovno koriste tinejdžeri, pa i mlađa djeca”, saopšteno je iz Policijske uprave.

U saopštenju se dodaje da je jako značajno da se roditelji dobro informišu o ovoj društvenoj mreži, njenim mogućnostima i preduzmu mjere nadzora i tehničke zaštite, jer i sam “Tik-Tok” nudi opcije podešavanja radi zaštite maloljetnika.

SRNA
Foto: Pixabay

Exit mobile version