Petak, 26. Aprila 2024.
5.8 C

PALALIĆEVO JATO POTKRESALO KRILA SOKOLOVIMA

Košarkaši Prijedora, večeras su, na domaćem terenu rezultatom 71 : 54 porazili ekipu KK „Slavija 1996“ iz Istočnog Sarajeva. Prijedorčani su dobro otvorili meč 20. kola šampionata Republike Srpske i samo nakon pet minuta igre imali rezultat 10:2. Prva četvrtina završena je rezultatom 19:8 za KK Prijedor.

Gosti su u nastavku zaigrali nešto angažovanije i drugu četvrtinu dobili rezultatom 16:13 pa se na odmor otišlo pri rezultatu 32:24 za domaću ekipu. Nastavak meča koji je odigran pred oko stotinajk gledalaca protekao je u dominaciji domaćih košarkaša koji su treću četvrtinu dobili rezultatom 19:14.

Posljednjih deset minuta okončano je prednošću Prijedora od četiri koša (20:16). Bilo je to dovoljno za konačan rezultat od 17 koševa viška ( 71: 54). U ovom susretu zanimljivo je da su se svi košarkaši Prijedora, koji su dobili priliku,  upisali u listu strijelaca.

U Pobjedničkom timu najefikasniji je bio Srđan Stakić 16 koševa, Nemanja Bilanović je postigao 12, Igor Damjanović 9, Marko Blaz 8, a Bojan Savić 6 koševa. Po 4 koša postigli su: Nikola Lakić i Nemanja Tomić. Doprinos pobjedi sa po 3 koša dali su Nikola Pašić i Luka Kecman. U listu strelaca sa po 2 koša upisali su se Ognjen Bilanović i Dragan i Neven Vuković. U timu „Slavije 1996“ Mladen Pavlović je postigao 10, Filip Njegovanović 8, Milanko Kapuran 7, a Siniša Vasković, Nenad Viberdžić i Miloš Šušić po 6 koševa.