Petak, 26. Aprila 2024.
14.8 C

PAULO I RADAKOVIĆ KOBNI ZA OMARSKU

Fudbaleri Rudar Prijedora, u gradskom krajiškom derbiju 33. kolu M-tel Prve lige Republike Srpske rezultatom 2:0 pobjedili su Omarsku.
U prvom poluvremenu,17. minut, prvu šansu za gol, nije iskoristio Danilo Marmat. Isti igrač je u 27. minutu uputio oštar šut, ali je golman Luka Vujičić spasio mrežu. Po kišovtom vremenu, na klizavom terenu, nije bilo obostranih šansi.
Nakon odmora uslijedila su prilike u kojim je moglo uživati više od 500 ljubitelja fudbala.
U 55. minutu, do tada najbolji skter meča Nigerijac Ogbobe skrivio je kazneni udarac. Milan Vračar je šutirao visoko iznad gola.
U 58.minutu šut Nikole Kopanje zaustavio je golman Rudar Prijedora Kristijan Sekulić.
Kazna za neiskorištene prilike gostujućeh tima uslijedila je u 65. minutu. Na centaršut Branislava Tomića loptu je fenomenalno makazicama zahvatio golgeter rudara Silva da Joel Paulo za 1:0. Rezervista Stefan Radaković je u 87. minutu prevario odbranu Omarske i efektnim golom postigao gol za tri boda.

Rudar Prijedor – Omarska    2:0 (0:0)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 500. Sudija: Stefan Bokić (Bileća).
RUDAR PRIJEDOR: Sekulić, Četačukvu (od 58. Radaković), Demonjić (od 75. Kesić), Da Silva (od 81. Delić), Sajak, Marić, Tomić (od 75. Dragić), Amoa, M. Bilbija, Marmat, Rauš.
OMARSKA: Vujičić, Zdjelar, Rastoka (od 46. Trkulja), Grahovac (od 46. B. Romanić), Anđić, Stojnić, Kopanja, Jaćimović, Banović, Jovičić, Vračar.
Bila je ovo 14 pobjeda Rudar Prijedora.Uz 10 remija i 9 pobjeda,kolo prije kraja sezone,tim je peti.