(VIDEO) “RUDAR” SUTRA GOSTUJE U MOSTARU

U utakmici 34. kola Premijer lige BiH, fudbalere “Rudar-Prijedora” sutra očekuje teško gostovanje kod mostarskog “Veleža”. Podsjetimo, u prethodnom kolu, fudbaleri “Sarajeva” slavili su u Prijedoru protiv “Rudara” rezultatom 4:2, tako da je domaći tim ostao u teškoj situaciji kada je riječ o borbi za opstanak u Ligi.

“‘Velež’ je ekipa koja je možda u najboljoj formi tokom drugog dela sezone. Ekipa za respekt, finalisti Kupa. Izaći ćemo i igrati hrabro, pokušati pobediti kao što radimo u svakoj utakmici koju igramo u Ligi. ‘Velež’ može da igra na više frontova zahvaljujući tome što ima veliki broj kvalitetnih igrača. Kao i ‘Sarajevo’, ‘Zrinjski’ i ‘Borac’ to su ekipe s velikim rosterom igrača, tako da odstupanje nekog startera u odnosu na nekog ko dolazi s klupe je jako minimalno”, izjavio je, pred sutrašnji susret, trener Perica Ognjenović.

“Velež” je sa 48 bodova četvrti na tabeli, a “Rudar” deveti. Utakmica na stadionu “Vrapčić” u Mostaru  počinje u 18.00 časova.

D. Sovilj

NAJČITANIJE