U Manastiru Miloševac služen je parastos srpskim vojnicima poginulim od Kosovskog boja do danas, povodom Vidovdana, krsne slave Vojske Republike Srpske i Trećeg pješadijskog Republika Srpska puka. Prethodno je Svetu arhijerejsku liturgiju služio episkop bihaćko-petrovački Sergije iz sasluženje episkopa marčanskog Save.
Proslavi prisustvuju predsjednik Republike Srpske Siniša Karan, premijer Savo Minić, ministar rada i boračko-invalidske zaštite Radan Ostojić, ministar energetike i rudarstva Petar Đokić, zamjenik ministra odbrane u Savjetu ministara Aleksandar Goganović.
Proslavi Vidovdana prisustvuju predstavnici organizacija i udruženja proisteklih iz Odbrambeno-otadžbinskog rata, te druge zvanice i gosti.
Obilježavanje Vidovdana počelo je jutros u Prijedoru gdje su položeni vijenci na Centralno spomen-obilježje “Za krst časni”.
Skupština srpskog naroda u BiH na zasjedanju u Banjaluci 12. maja 1992. godine donijela je odluku o formiranju Vojske Republike Srpske. Postojala je od 12. maja 1992. do 1. januara 2006. godine, nakon čega je ušla u sastav Oružanih snaga BiH.
Kroz Vojsku Republike Srpske prošlo je 210.000 boraca, a 23.801 njen pripadnik položio je život u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.
SRNA/Foto:RTRS

