Subota, 27. Aprila 2024.
6.3 C

“SUTJESKA” ODNIJELA BODOVE IZ OMARSKE

Po izuzetno teškom vremenu i terenu za igru, “Sutjeska” je slavila na gostovanju kod “Omarske” (0:1) u posljednjem meču 16. kola Prve lige Republike Srpske. Gol vrijedan tri boda donio je Radović pogotkom u 40. minutu, a igračima oba tima treba odati priznanje za borbenost koju su pokazali na terenu.

U drugom poluvremenu strašan pritisak izvršila je “Omarska” na gol Fočaka, ali nije bilo gola, iako je stvoreno nekoliko veoma dobrih prilika pred Pajevićem. Ovim trijumfom “Sutjeska” je napravila proboj na treće mjesto sa 34 boda, isto koliko ima i dobojska “Sloga”, ali nešto slabiju gol razliku, dok je “Omarska” ostala na 24 boda, koliko imaju “Željezničar Sport team” i “Slavija”.

Inače, zbog snježnih padavina, odigravanje utakmice je bilo pod upitnikom, ali organizovanom akcijom domaćih navijača stvoreni su koliko – toliko regularni uslovi za odigravanje meča.